December. Kou. Terwijl wij de warmte opzoeken, de gezelligheid van familie en vrienden, zijn aan de randen van onze steden en dorpen, gymzalen, tenten, containerwoningen vol met vluchtelingen.
Moeten wij een vluchteling in huis nemen? Niet alleen ons morele hart vraagt ons dit, zelfs de overheid ziet in onze huizen de oplossing. Door de hoge instroom van asielzoekers naar Nederland staat de beschikbare huisvestingscapaciteit van het COA onder grote druk en zijn gemeenten naarstig op zoek naar onderdak.
In het dilemma van wel of niet een vluchteling in huis nemen, onderzoeken we vanavond de morele vragen: Welke verantwoordelijkheid moeten wij nemen, en welke verantwoordelijkheid kunnen wij dragen? Wanneer doe je dit? Wat zijn de grenzen?
Het panel: Prof. Dr. Paul van Tongeren, Gerard Sizoo, Gabbi Wierenga, Elsoe Fessehazion, Jan Willem Vink
Presentatie: Tyche van Bommel
Gespreksleider Moreel Beraad: Leonard van Wijk
De Beeldvormers maakten een visueel en kunstzinnig verslag van het gesprek.
Dit programma vond plaats op 2 december 2015 in De Nieuwe Liefde.